Home Sport Vedat Muriqi vazhdon shkëlqimin dhe golat te Fenerbahce

Vedat Muriqi vazhdon shkëlqimin dhe golat te Fenerbahce

1 min read
0
0
30
kujtesa

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi ka gjetur golin e radhës me Fenerbahcen në Superligën e Turqisë.

Fenerbahce është duke luajtur në udhëtim te Denizlispor në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në kampionatin turk.

Në këtë takim ka shënuar edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi për epërsinë 2-0.Lexo po ashtu:Të gjitha lajmet rreth Vedat Muriqit

Goli i sulmuesit shqiptar erdhi në minutën e 62-të të ndeshjes.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL GOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! VEDAAATTT MURIQIIII!!! pic.twitter.com/eGbzjhmCWA

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) October 20, 2019

Ky gol u asistua nga turku Emre Belazouglu.

Me këtë gol, Muriqi shkon në kuotën e katër golave këtë sezon në Superligën e Turqisë. /Telegrafi/

Denizlispor 0-2 Fenerbahçe

Gol; Vedat Muriqi pic.twitter.com/f1UBQujFeP

— Attackers (@1907Attackers) October 20, 2019

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…