0
43
kujtesa

Lionel Messi (Foto: FC Barcelona/Twitter)

Barcelona e ka mposhtur Eibarin në kuadër të javës së nëntë në La Liga me rezultat 0-3.

Pas vetëm 13-të minutash lojë, Blaugraanasit kaluan në epërsi me anë të Antoine Griezmannin që u shërbye mjaftë mira nga Cirsitan Lenglet.

Pjesa e parë përfundoi me këtë gol të francezit, derisa në të dytë u shënuan edhe dy të tjerë.

[INJURY NEWS] @SergiRoberto10 has hurt his left knee. Tests will reveal the exact extent of the injury #EibarBarça pic.twitter.com/NS1BPiEfb9

— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 19, 2019

Ishte minuta e 58-të kur Griezmann asistoi për mrekulli te Lionel Messi që shënoi lehtësisht në portën e vendasve.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë më pas ndryshoi rolin e tij për të asistuar te goli i tretë i katalunasëve që u realizua nga Luis Suarez (66’).

⚽⚽ His second goal this season.
And plenty more come, that’s for sure!
?? #EibarBarça (0-2) pic.twitter.com/UcXCWS9yG2

Pas kësaj xhiroje, Barcelona është bërë lider i La Liga-së me 19 pikë, por që duhet t’i presë edhe rezultatin e Real Madridit dhe Grandasë se çfarë do të bëjnë dhe të shpresojë të mbetët lider.

Në javën e dhjetë, katalunasit do të përballen me Valladolidin në Camp Nou. /Telegrafi/