Home Sport Mësohet arsyeja interesante pse Ivan Rakitic nuk kaloi te Manchester United

Mësohet arsyeja interesante pse Ivan Rakitic nuk kaloi te Manchester United

1 min read
0
0
51
kujtesa
Ivan Rakitic . (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Ivan Rakitic . (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Ivan Rakitic në afatin kalimtar të kësaj vere mund të ishte bërë një lojtar i Manchester United, por shkaku që ky transferim dështoi ishte moti i ftohtë që mbretëron në Angli.

Mesfushori kroat nuk ishte kundër largimit nga Barcelona, por dëshironte një skuadër që luante në një shtet ku klima nuk është shumë e ftohtë.

Rakitic gjatë karrierës së tij, sidomos në vitet e fundit është mësuar të luajë në qytete ku kryesisht temperaturat janë të larta.

Ivan Rakitic te Barcelona . (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Sipas Daily Mail, arsyeja se përse ky transferim i bujshëm nuk u konkretizua, është pikërisht se në Manchester është shumë ftohtë.Lexo po ashtu:Barcelona

Gjithsesi Rakitic është jashtë planeve të Ernesto Valverdes dhe po gjen shumë pak hapësira te Barcelona në këtë sezon.

Mundësitë që ai të largohet në afatin e janarit janë të mëdha./Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…