Home Lajme Fillon takimi i grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së

Fillon takimi i grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së

1 min read
0
0
39
kujtesa

47 minuta

Në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës, tashmë ka arritur grupi punues i Lëvizjes Vetëvendosje, për të harmonizuar programin për një marrëveshje eventuale për Qeverinë e ardhshme.

Nisjen e takimit e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa

Pjesë e takimit nga Vetëvendosje janë Glauk Konjufca, Albulena Haxhiu dhe Besnik Bislimi.

Nga LDK ndërkaq grupi punues përbëhet nga Avdullah Hoti, Kujtim Shala e Lumir Abdixhiku.

Nga zgjedhjet e 6 tetorit, LVV ka dalë e para ndërsa LDK-ja e dyta. Kurti ka thënë se në rast se nuk arrihet koalicioni me partinë që drejton Isa Mustafa, vendi do të shkojë në zgjedhje të reja. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…