Home Auto&Tech Duke filluar nga fundi i vitit, Netflix nuk do të transmetohet nëpërmjet disa pajisje të vjetra

Duke filluar nga fundi i vitit, Netflix nuk do të transmetohet nëpërmjet disa pajisje të vjetra

2 min read
0
0
96
kujtesa

Mund të ju duket e çuditshme, që Roku është duke shitur pajisje transmetimi që nga viti 2008, ndërsa nëse jeni në mesin e atyre që e kanë blerë ndonjë shumë më herët, nuk ju presin lajme të këndshme.

Bëhet e ditur, se Netflix nuk do të transmetohet nëpërmjet disa pajisjeve të vjetra, duke filluar nga fundi i këtij viti, transmeton Telegrafi.

Të gjithë ata që kanë pajisje Roku, duke të gjejnë një tjetër për ta zëvendësuar, që nga një dhjetori.

Arsyeja e këtij ndalimi, është bërë për shkak të limitimeve teknologjike që i kanë këto pajisje, derisa sinjali që transmeton Netfliks ka pësuar ndryshime me kohë.

Pasi që Roku ka ndaluari së adoptuari aplikacionet, në pajisjet e lansuara që nga 2011 dhe 2015, atëherë kjo ndalesë nuk do të duket si një befasi.

Shfrytëzuesit e këtyre pajisjeve rekomandohen të gjejnë të reja, nëse festat e fund vitit, pëlqejnë t’i kalojën duke i përcjellë në Netflix filmat e tyre të preferuar. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Auto&Tech

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…