Home Lajme Përurohen investimet e reja nga KFOR-i turk në Parkun e Qytetit të Vushtrris

Përurohen investimet e reja nga KFOR-i turk në Parkun e Qytetit të Vushtrris

1 min read
0
0
57
kujtesa

Sot janë përuruar investime të reja të cilat janë donacion i KFOR-it turk në qytetin e Vushtrrisë.

Në këtë përurim të këtij projekti të realizuar ka marrë pjesë edhe kryetari i komunës, Tahiri, dhe ambasadori Turk në Kosovë, Çagir Sakar si dhe përfaqsues të trupës ushtarake turke, KFOR.

“KFOR Turk  në Kosovë dhe Komuna e Vushtrrisë, Drejtoria e Urbanizmit, kanë realizuar projektin e rregullimit të këndit të lojrave për fëmijë, ulëset e reja, ndriqimit, mbjelljen e drunjëve dekorativ dhe shportave në Parkun e Qytetit. Tani parku i qytetit është bërë më i bukur e më atraktiv për të gjithë. Bashkë me Ambasadorin e Turqisë z. Çagir Sakar, dhe Komandantin e KFOR Turk vizituam sot parkun dhe i uruam qytetarët aty.” ka shkruar Tahiri në facebook.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…