Home Lajme Isa Mustafa synon që pas dy vjetëve të bëhet President i Kosovës

Isa Mustafa synon që pas dy vjetëve të bëhet President i Kosovës

1 min read
0
0
36
kujtesa

1 minut

Dëshirë e ka të bëhet president i vendit, por Isa Mustafa e pranon se për momentin kjo nuk është tema kryesore në negociatat midis Lidhjes Demokratike të Kosovës që e drejton vet dhe Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit.

Ish-kryeministri i vendit tha në një intervistë në Zonën e Debatit, që transmetohet sonte, se në këto negociata e ka rolin kyç, ani se pyetet edhe Vjosa Osmani.

“Është një nder i veçantë që dikush me e mbyllë karrierën e vet politike me një përgjegjësi të tillë, mirëpo unë nuk jam ai që mund ta bëjë veten president e as nuk do ta imponoj veten si president”,  është shprehur ndër të tjera Mustafa.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…