Home Lajme Vushtrri, aktivitete për rëndësinë e mbrojtjes së mjedisit

Vushtrri, aktivitete për rëndësinë e mbrojtjes së mjedisit

1 min read
0
0
47
kujtesa

Green Art Center sot do të organizojë aktivitet në komunën e Vushtrrisë i cili do të mbahet në sheshin e qytetit “Hasan Prishtina” i iniciuar nga 36 klube të gjelbra nga shkollat e komunës së Vushtrrisë në përkrahje të GIZ në kuadër të projektit “Shërbime të qëndrueshme komunale”.

Ky aktivitet synon të sensibilizojë qytetarët dhe të ndikojë në edukimin e brezave të rinj për rëndësinë e mbrojtjes së mjedisit.

Qëllimi kryesor i këtij veprimi të gjelbër është rritja e pjesëmarrjes së të rinjve dhe shoqërisë civile në aktivitetet mjedisore në mënyrë që të rritet ndërgjegjësimi për rëndësinë e procesit të zvogëlimit dhe ndarjes së mbeturinave.

Përndryshe Vushtrria është vlerësuar edhe si komuna më e suksesshme në nivel kombëtar, për sa i përket menaxhimit të mbeturinave dhe ndarjen për riciklim të tyre.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…