Home Sport Tottenhami synon Mourinhon për trajner të ri

Tottenhami synon Mourinhon për trajner të ri

2 min read
0
0
37
kujtesa

Tottenham Hotspur po shqyrton një qasje për Jose Mourinhon për ta bërë atë menaxherin e tyre të ardhshëm.

Sipas Soccerlink, Mauricio Pochettino pritet të largohej këtë verë, me Manchester Unitedin destinacionin e tij të mundshëm, Spurs po mendojnë për hapat e ardhshëm.

Këto hapa mund të përfshijnë Mourinho, i cili ka një preferencë për të vazhduar karrierën e tij në Ligën Premier.

Spurs nuk do t’i ofronin portugezit llojin e buxhetit të transferimit që ai ka shijuar në punët e tij të mëparshme, por ata do t’i jepnin atij një shans për të garuar për pozita e para  në ligë.

Ndërkohë, Pochettino është një shënjestër domethënëse për Unitedin, veçanërisht me Ole Gunnar Solskjaer që po lufton për të përsëritur formën e ndeshjeve të para si trajner.

Shkarkimi i Solskjaerit mund të nisë një raund të suksesshëm menaxherial që e çon Pochettinon te Unitedi dhe Mourinhon te Spurs. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…