Home Uncategorized Agim Bahtiri përshëndet aksionin e policisë në veri

Agim Bahtiri përshëndet aksionin e policisë në veri

2 min read
0
0
43
kujtesa

1 orë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka përshëndetur aksionin e Policisë së Kosovës të zhvilluar sot në veri të vendit lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit.

Bahtiri përmes një shkrimi të bërë në Facebook, ka shkruar se edhe pse gjendet në Bruksel ai po e përcjell me vëmendje situatën pas aksionit, siç ka shkruar ai ky aksion i kontribuon paqes dhe stabilitetit për të gjithë qytetarët pa dallim, transmeton Telegrafi.

Tutje ai ka shkruar se institucionet e Republikës së Kosovës dhe veçanërisht ato të sigurisë duhet të veprojnë në gjithë territorin e shtetit tonë, dhe që të gjithë janë të barabartë para ligjit.

Ndërkohë në aksionin e sotëm në veri, Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona.

Aksioni ka përfshirë tri lokacione në veri të Mitrovicës ku janë kryer kontrolle dhe bastisje lidhur me veprat “Pjesëmarrje apo organizim i grupit kriminal” dhe “Keqpërdorim i pozitës zyrtare”

Gjatë këtij operacioni ka arritur të konfiskojë 6 armë, prej tyre dy armë zyrtare dhe pajisje tjera elektronike./Telegrafi./

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…