Home Kulturë VicianaPress ju sjellë foto excluzive të hogjollarëve të vjetër të Vushtrris

VicianaPress ju sjellë foto excluzive të hogjollarëve të vjetër të Vushtrris

1 min read
0
0
529
kujtesa

Portali VicianaPress ka siguruar nje foto excluzive nga një lexues i portalit tonë , ku shihen hogjollarët Vushtrrias në një ndejë të atëhershme të ashtuquajtur mevlud siq quhet edhe SOT .

Vushtrria apo siq njihej dikur si qyteti i vcianëve ,shquhej për hogjolloar dhe atëdhetar të dijshum .

Hogjollarët Vushtrrias dikur /VicianaPress/

Hoxhallarë të vjetër të Vushtrrisë dhe më gjerë Në ballë me mjekërr hafëz Sabit Zajmi Në të majtë të hoxhës Sabit, duke filluar nga i dyti: Selman Muzaqi Raif Dushi Mustafa Gjyshinca Në të djathtë, i parafundit Jusuf Kalludra, i fundit: Ferat Gërguri (duke kënduar) /VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Kulturë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…