Home Kulturë Poeteshat takohen përsëri në Vushtrri

Poeteshat takohen përsëri në Vushtrri

1 min read
0
0
42
kujtesa

Siq ka njoftuar Komuna e Vushtrris ,përkatësisht DKRS-ja në Vushtrri ,permes nje njoftimi ne facebook ka shkruar keshtu :

Të dashur qytetarë, dashamirë të fjalës së shkruar shqipe, Kemi kënaqësinë t’ju ftojmë të bëheni pjesë e Festivalit “Takimet e Poeteshave Shqiptare” 2019, Edicioni 37, i cili organizohet nga Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, nën patronazhin e Kryetarit të Komunës, z. Xhafer Tahiri. VUSHTRRIA ÇMON FJALËN E BUKUR SHQIPE Data: 16 tetor 2019 Ora: 18:00 Vendi: Qendra Rinore, “Naxhije dhe Fahri Buçinca”, Vushtrri Kryetari i Komunës Xhafer Tahiri

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Kulturë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…