Home Lajme Edhe sot nxehtë, vazhdon moti pranveror

Edhe sot nxehtë, vazhdon moti pranveror

1 min read
0
0
40
kujtesa

Fushat e presionit të lartë që ndodhen në lindje të rajonit dhe kontinentit po kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe kryesisht me diell, derisa nga Mesdheu vazhdojnë të shtrihen masa të ngrohta ajrore që do të mbajnë temperaturat ndjeshëm mbi vlera mesatare.

Edhe për sot moti parashikohet shumë i ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 8 deri në 10 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 25 deri në 26 gradë celsius.

Në vise të ulëta në mëngjes mundësi për mjegull/mjegullinë.

Erë e lehtë nga jugu 1-4m/s. Indeksi UV: 4. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…