Home Lajme Ambasadori gjerman Heldt: “S’mund ta ndalësh Kosovën, thjesht të mrekullueshëm”

Ambasadori gjerman Heldt: “S’mund ta ndalësh Kosovën, thjesht të mrekullueshëm”

1 min read
0
0
49
kujtesa

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka rezervuar fjalët më të mira për paraqitjen e Kosovës kundër Malit të Zi.

“Dardanët” fituan 2:0 me golat e Amir Rrahmanit dhe Vedat Muriqit. Heldti ka mbetur i impresionuar me lojën e Kosovës.

“Oooops, ata fituan përsëri. Kosova kundër Malit të Zi në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Nuk mund t’i ndalësh ata, thjesht të mrekullueshëm. Shpresoj që ekipi të vazhdoj kështu, sepse e meritojnë. I lumtur që pash përfaqësues të lartë të Federatës së Futbollit të Gjermanisë në stadium, ata e dinë çka është kualiteti” shkruan Heldt në Twitter.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…