Home Sport Rashica: Humbja e Anglisë nuk i zbeh gjasat tona për kualifikim

Rashica: Humbja e Anglisë nuk i zbeh gjasat tona për kualifikim

1 min read
0
0
35
kujtesa

16 orë

Milot Rashica ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Malit të Zi, ndërsa ka shfrytëzuar rastin të flasë edhe për humbjen e Anglisë ndaj Çekisë.  

Kosova do të luajë nesër (e hënë) në shtëpi ndaj Malit të Zi në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020.

Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes janë përgatirur maksimalisht për këtë takim dhe synojnë fitoren.

Njëri nga ta padyshim se është edhe sulmuesi vushtrrias, Milot Rashica.

Rashica ka thënë se duan fitore ndaj Malit të Zi dhe humbja e Anglisë nga Çekia nuk i zbeh gjasat e Kosovës për kualifikimin në Evropian.

“Edhe pse ka humb Anglia nuk i zbehë gjasat tona”, ka thënë fillimisht Rashica.

“Ne edhe ashtu e kemi pasur në plan vetëm fitoren ndaj Çekisë”, përfundoi ylli i Kosovës. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…