Home Lajme Presidenti Meta: Qytetarët e Kosovës dhanë shembullin më të mirë të demokracisë

Presidenti Meta: Qytetarët e Kosovës dhanë shembullin më të mirë të demokracisë

1 min read
0
0
48
kujtesa

6 minuta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i ka quajtur zgjedhjet e mbajtura në Kosovë një shembull të shkëlqyer të funksionimit të demokracisë.

Meta në Facebook ka shkruar se qytetarët e Kosovës në ditën e zgjedhjeve kanë treguar shembullin më të mirë të demokracisë.

Shkrimi i plotë i Presidentit Meta

Zgjedhjet e djeshme në Kosovë, një shembull i shkëlqyer i funksionimit të demokracisë dhe i besimit te demokracia dhe vota e lirë. Urime qytetarëve të Kosovës dhe klasës politike, që i treguan mbarë botës se shteti i Kosovës është jo vetëm tërësisht funksional, por edhe një shembull i demokracisë në rritje, në një rajon që ende vuan nga autoritarizmi dhe pamundësimi i zgjedhjeve tërësisht të lira, si ato që e gjithë bota ndoqi dje në Kosovë! ??? /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…