Home Lajme KQZ numëron më shumë se 94 për qind të votave, Vetëvendosje mbetet e para, NISMA-AKR nën prag zgjedhor

KQZ numëron më shumë se 94 për qind të votave, Vetëvendosje mbetet e para, NISMA-AKR nën prag zgjedhor

9 min read
0
0
55
kujtesa

Sipas rezultateve të fundit të KQZ-së deri me tani janë numëruar më shumë se 94.42 për qind e votave.

Lëvizja Vetëvendosje ka shkuar në 190936 vota, apo 25.78 për qind të votave.

LDK-ja është e dyta me 25.06 për qind të votave apo 184185 vota.

PDK është e treta me 21.28 për qind të votave.

Koalicioni AAK-PSD ka 11.58 për qind.

Nisma-AKR-PD ka 4.91 dhe duket se s’do të arrijë të kalojë pragun

E plotësuar: Numërohen mbi 80 për qind e votave, VV me mbi 6 mijë vota para LDK-së

Numërimi po ecën me ritme të shpejtuara dhe në bazë të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së tashmë janë numëruar 646.216 fletëvotime.

Deri tani Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 168,078 vota 26.01%.

E dyta është LDK 161,791 ose përkthyer në përqindje 25.04%.

Partia Demokratike e Kosovës është e treta dhe ka marrë 136,896 apo 21.18% të votave.

Koalicioni AAK-PSD deri më tani ka marrë 75,032 vota apo 11.61%.

Lista Serbe ka marrë 38,405 vota apo 5.94%.

Koalicioni tjetër Nisma-AKR-PD ka marrë 32,478 vota apo 5.03%.

Ndërsa subjektet e tjera së bashku 65,939 vota ose 10.20%.

E plotësuar: KQZ numëron 70 për qind të votave – Vetëvendosje rreth 4 mijë vota më shumë se LDK

Numërimi po ecën me ritme të shpejtuara dhe në bazë të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së tashmë janë numëruar 558.899 fletëvotime.

Deri me tani KQZ ka numëruar, 70 për qind të votave të zgjedhjeve të sotme,

Sipas statistikave, Vetëvendosje po prin me 26.03 për qind të votave, ndërkaq LDK-ja ka 25.35 për qind të votave.

Dallimi në vota është gati 4000 me VV-në që ka 145457 e LDK-ja 141665.

Ndërkaq, PDK në vend të tretë me 21.63 për qind, e koalicioni AAK-PSD ka 11.74 për qind.

Nisma është në “teh” të pragut me vetëm 5.16 për qind të votave.

E plotësuar: Numërohen rreth 65 për qind e votave – Vetëvendosje mbi 1500 vota më shumë se LDK

KQZ numëron 60 për qind të votave – prin Vetëvendosje, LDK e dyta

Kur janë numëruar 64.31 për qind të votave, VV-ja ka 25.8 për qind të votave për dallim nga LDK-ja që ka 25.47 për qind.

Në vota, VV-ja ka 130699, ndërsa LDK-ja 128990. Dallimi është 1709 vota.

KQZ numëron 60 për qind të votave – prin Vetëvendosje, LDK e dyta

Deri e tani janë numëruar gati 60 për qind.

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë në vend të parë duke kaluar LDK-në.

Sipas statistikave Vetëvendosje ka 25.47 për qind të votave apo 117831 vota, ndërsa LDK-ja ka 25.42 për qind të votave apo 117589 vota.

Ndërsa PDK është partia e tretë që tashmë ka arritur numrin e 100 mijë votave.

Ajo ka 100502 apo 21.72 për qind të votave.

E plotësuar: KQZ numëron mbi 50 për qind të votave – diferencë e ngushtë mes LDK-së e VV-së

Deri me tani, KQZ ka numëruar mbi 50 për qind të votave.

Sërish, LDK  prin, ndërkaq Vetëvendosje pason.

Sipas statistikave, LDK ka 25.13 për qind apo 96781 vota, ndërsa VV-ja ka 24.74 për qind të votave apo 95281 vota.

PDK-ja ka 22.20 për qind të votave me 85479 vota.

E plotësuar: KQZ numëron 40 për qind të votave – LDK e para duke pasuar nga Vetëvendosje

Aktualisht, LDK vazhdon të prijë me 25.28 për qind të votave, apo 77581 vota.

Vetëvendosje është e dyta me 73761 vota apo 24.03 për qind.

PDK-ja është e treta me 22.82 për qind apo 70042 vota.

Koalicioni AAK-PSD ka 12.66 për qind, ndërsa Nisma 5.53.

E plotësuar: Numërohen rreth 35 përqind e votave, prin LDK, VV e dyta

Deri në orën 21:00 janë numëruar rreth 35% e votave.

Deri në këtë moment, Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë 64,521 vota dhe është e para.

Në vendin e dytë është Lëvizja Vetëvendosje me 59,492 vota, ndërsa në vendin e tretë Partia Demokratike e Kosovës me 57,717 vota.

Në vendin e katërt është koalicioni AAK-PSD me 33,225 vota.

Lista Serbe ka marrë 13,994 vota, ndërsa subjektet e tjera së bashku 25,242 vota.

E plotësuar: Numërohen 31 për qind e votave, ndryshon rezultati: LDK e para, VV del e dyta

KQZ vazhdon numërimin e votave.

Deri me tani janë numëruar 31.8 për qind të votave, Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdon të prijë në renditjen e partive me 25.34 për qind.

Vendin e dytë e ka marrë Lëvizja Vetëvendosje me 23.06 për qind të votave, ndërsa PDK-ja ka dalë e treta me 22.57 për qind.

E plotësuarJanë numëruar më shumë se 20 për qind e votave në zgjedhjet e sotme për Kuvendin e Kosovës.

Pas 21.16 për qind të votave të numëruara, LDK-ja prin me 25.29 për qind, apo 36921 vota.

Nis publikimi i rezultateve – nga 10 për qind e votave të numëruara, LDK e para, PDK e dyta

Ka nisur publikimi i rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme, të mbajtura sot më tetor 2019.

Deri me tani, KQZ ka publikuar rezultatet e gati 10 për qind të votave në nivel vendi .

Sipas rezultateve të deritashme, LDK-ja prin me PDK-në që është e dyta, ndërkaq Vetëvendosje është e treta.

LDK-ja deri tash ka 23.92 për qind të votave, PDK-ja ka 20.99 e VV-ja 18.54. Ndërkaq janë numëruar më shumë se 63 mijë vota.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…