Home Sport Conte: Ende nuk mund të krahasohemi me Juventusin

Conte: Ende nuk mund të krahasohemi me Juventusin

2 min read
0
0
37
kujtesa

Antonio Conte  (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Antonio Conte (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Antonio Conte ka thënë se ata kanë zhvilluar një ndeshje të mirë edhe pse humbën 2-1, por nuk mund të krahasohen ende me Juventusin.

Nerazzurët fituan gjashtë nga gjashtë ndeshjet e zhvilluara, por ecurisë së tyre të mirë u dha fund Zonja e Vjetër që i mposhti sonte në Giuseppe Meazz me golat e shënuara nga Paulo Dybala dhe Gonzalo Higuain.

“Mendoj se ne e paguajtëm çmimin në momentin që Sensi u lëndua dhe e humbën rrugën tonë. Ne nuk e filluam pjesën e dytë mirë, por ishte një lojë e balancuar ndaj një skuadre që mund të shënojë në çdo moment”, ka thënë Conte pas ndeshjes.

Inter vs Juventus (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“Juventusi e mori golin dhe na tregoi të gjithëve për artilerinë që e posedon në sulm. Nuk mund të ankohem për lojtarët, por që kam thënë gjithmonë, ne duhet të punojmë që të arrijmë nivelin e Juventusit dhe fitojmë më shumë eksperiencë”.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…