Home Sport Zidane i lumtur me golin e parë të Hazardit

Zidane i lumtur me golin e parë të Hazardit

2 min read
0
0
55
kujtesa

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ishte i lumtur me golin e sulmuesit Eden Hazard, në fitoren ndaj Granadas.

“Los Blancos”, dje arritën të mposhtin Granadan me rezultat 4-2, në kuadër të javës së tetë të LaLiga.

Tekniku francez tha se shpreson që ky goli të jetë i pari nga të shumët që do të shënoj belgu, transmeton Indeksonline.

“Na duhet në këtë formë dhe duhet të shënoj. Ishte i lumtur dhe ne jemi të lumtur për të. Shpresoj të jetë goli i parë nga të shumtët”, deklaroi ai. Zidane gjithashtu foli edhe për gabimin që ka bërë portier Alphonse Areola, gjë që shkaktoj që kundërshtarët të shënojnë golin e parë.

“Nuk kemi për t’i thënë asgjë. E di gabimin që ka bërë, por luajti një ndeshje të mirë. Nuk e mbrojti vetën, andaj jam i lumtur”, përfundoi ai.

Reali mbetet në vendin e parë me 18 pikë, por gjysma e klubeve të tjera nuk i kanë zhvilluar ndeshjet e javës së tetë, në kuadër të LaLigas./Indeksonli

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…