Home Lajme Qalaj viziton zyrtarët policorë në drejtorinë rajonale të Mitrovicës – Veri, vëzhgon implementimin e planit për zgjedhjet

Qalaj viziton zyrtarët policorë në drejtorinë rajonale të Mitrovicës – Veri, vëzhgon implementimin e planit për zgjedhjet

1 min read
0
0
33
kujtesa

26 minuta

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka vizituar të dielën Drejtorinë Rajonale të Mitrovicës – Veri, për të parë nga afër angazhimet e zyrtarëve policor në implementim të planit operacional lidhur me zgjedhjet.

Kështu thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

“Drejtori Qalaj njëkohësisht vizitoi edhe zyrtarët policor të cilët ishin të caktuar në kryerje të detyrës në disa qendra të votimit në Veri, me ç‘rast aty ka takuar edhe Ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel si dhe Ambasadorin Gjerman në Kosovës, Christian Heldt”, thuhet në këtë raport. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…