Home Lajme Kosnett: Krenari kur shikoj Kosovën që bën zgjedhjen e saj për një të ardhme paqësore

Kosnett: Krenari kur shikoj Kosovën që bën zgjedhjen e saj për një të ardhme paqësore

1 min read
0
0
46
kujtesa

1 orë

Ambasadori amrikan në Kosovë, Philip Kosnett, për thënë se ekipet e ambasadës së bashku me të kanë qenë në gjithë Kosovën për të vëzhguar zgjedhjet.

Kosnett në një postim në llogarinë e tij në Tëitter ka shkruar se ndjehet krenar kur sheh që Kosova po bënë zgjedhjen e saj për një të ardhme paqësore.

“Ekipet e ambasadës dhe unë kemi qenë në të gjithë Kosovën duke vëzhguar zgjedhjet sot. Ndjehem krena duke shikuar Kosovën që po bënë zgjedhjen e saj për një të ardhme paqësore dhe të prosperitet”, ka shkruar ai./Telegrafi/

Ambassador Philip S. Kosnett@USAmbKosovo

Embassy teams and I have been throughout #Kosovo observing elections today. Feeling proud watching as Kosovo makes its choice for a peaceful and prosperous future. #KosovoIsYourHome

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…