Home Lajme Vuçiq lexon shqip dhe e pyet gazetarin: A e thashë mirë ?

Vuçiq lexon shqip dhe e pyet gazetarin: A e thashë mirë ?

1 min read
0
0
47
kujtesa

Gjatë një takimi me kandidatët e Listës serbe në Beograd, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka prezantuar  një dokumenti nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë.

Në një konferencë shtypi pas takimit me kandatët e Listës Serbe për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, Vuçiq ka thënë se në dorë mban listën e kandidatëve të subjekteve politike.

“Unë këtu kam sjellë ‘Lista e kandidateve te subjekteve politike’ [e lexoi në shqip]… Seferi , a e thashë  mirë?”, dëgjohet Vuçiq, teksa pyets gazetarin shqiptar Idro Seferi, korrespondent në Beograd, përcjell Telegrafi.

2925:20 AM – Oct 4, 2019Twitter Ads info and privacy71 people are talking about this

“A e sheh?! Nëse ti mundesh të flasësh në serbisht, mund edhe unë diçka të mësoj. Por nuk jam aq i talentuar si Nenad Rashiq apo Rada Trajkoviç”, tha presidenti serb, duke shkaktuar edhe të qeshura  te të pranishmit. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…