Home Lajme E shtuna tragjike në rrugët e Kosovës, pesë të vdekur e 15 të lënduar në aksidente komunikacioni

E shtuna tragjike në rrugët e Kosovës, pesë të vdekur e 15 të lënduar në aksidente komunikacioni

2 min read
0
0
61
kujtesa

1 orë

Pesë persona kanë humbur jetën, kurse 15 të tjerë janë lënduar në pesë aksidente të ndryshme komunikacioni që kanë ndodhur në rrugët e Kosovës, në 12 orët e fundit.

Fundjava në Kosovë ka nisur me pesë aksidente tragjike në rrugët tona, ku si pasojë kanë humbur jetën pesë persona kurse 15 të tjerë kanë marrë lëndime të rënda e të lehta trupore.

Aksidenti i parë ka ndodhë, të premten mbrëma rreth orës 22:40 në rrugën Gjilan-Feriza, ku si pasojë e një përplasje mes dy veturash, dy persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë mbetën të lënduar

Sipas policisë deri te aksidenti ka ardhur kur drejtuesi i veturës  ‘BMW’ me targa ‘06 ‘shqiptar shtetas i Kosovës, dyshohet duke mos e përshtatë shpejtësinë kushteve të rrugës e humb kontrollin mbi automjetin dhe kalon në shiritin e kundër ku me anën e djathtë përplasët në veturën ‘Seat-Leon’ me targa BU, drejtuar nga vozitësi shqiptar shtetas i Serbisë, veturë e cila ne atë moment lëvizte në drejtim të kundërt Ferizaj-Gjilan, shkruan Telegrafi.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…