Home Sport Tetori, muaji i futbolldashësve, ja 15 ndeshjet e çmendura

Tetori, muaji i futbolldashësve, ja 15 ndeshjet e çmendura

1 min read
0
0
36
kujtesa

Muaji tetor do të jetë i bujshëm për tifozët e futbollit. Do të ketë duele që do ta marrin vëmendjen e botës.

Ky muaj nisi me dy superduele Tottenham – Bayern Munich dhe Barcelona – Inter, e do të vazhdojë edhe me 13 ndeshje tjera të jashtëzakonshme, shkruan Indeksonline.

Ndeshja që padyshim spikat mc së shumti është ajo ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit që zhvillohet më 26 tetor.

6 tetor: Inter – Juventus, Barcelona – Sevilla

19 tetor: Atletico Madrid – Valencia

20 tetor: Manchester United – Liverpool

23 tetor: Inter – Dortmund

26 tetor Barcelona – Real Madrid

26 tetor: Schalke – Dortmund

27 tetor: Liverpool – Tottenham, Roma – Milan, Ajax – Feyenoord, PSG -Marseille

29 tetor: Chelsea – Manchester United, Liverpool – Arsenal/Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…