Home Sport “Pochettino s’largohet”

“Pochettino s’largohet”

1 min read
0
0
39
kujtesa

Ish-trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, ka thënë se trajneri Mauricio Pochettino s’do të largohet nga klubi.

Tekniku argjentinas është në presion të madh pasi Spursi u turpërua nga Bayern Munichu (2:7).

Sipas disa spekulimeve të mediave angleze, Pochettino është duke shikuar mundësitë e largimit.

Por, sipas Redknappit këto janë vetë spekulime, transmeton Indeksonline

“Nuk e shoh se po largohet. Është në klub dhe çdo gjë është në rregull. Ka një grup të mirë të lojtarëve. Për momentin nuk janë në formën e duhur. Varet nga ai për të treguar se sa i aftë është, duhet t’i rikthejë në formën e duhur dhe duhet të fillojnë të luajnë sa më mirë. Është trajner i mirë”, deklaroi ai.
Tottenhami këtë sezon është në vendin e gjashtë me 11 pikë, 10 me pak se lideri Liverpool./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…