Home Lajme Partia Fjala ka prezantuar kandidatët e tyre për Deputet nga Vushtrria

Partia Fjala ka prezantuar kandidatët e tyre për Deputet nga Vushtrria

1 min read
0
0
127
kujtesa

Partia FJALA sot ka zhvilluar fushatën zgjedhore në Vushtrri dhe ka prezentuar kandidatët e saj për zgjedhjet e 6 tetorit

Edhe në Vushtrri sikur çdo komunë tjetër të Kosovës, FJALA nuk i ka ftuar qytetarët në tubim.
Kryetari i FJALËS Gëzim Kelmendi ka treguar se politika kosovare e 20 viteve të pasluftës e ka mashtruar qytetarin, e ka varfëruar dhe në fund e ka detyruar ta braktis shtetin dhe të emigroj.
Prandaj nuk është e drejtë dhe nuk është e ndershme të maltrotehen qytetarët nëpër tubime.

Në fund Kelmendi prezentoi edhe kandidatët nga qyteti i Vushtrrisë:

1.Safet Ademi – Ekonomist,
2.Erxhan Muaharremi – Inxhinier i Elektroteknikës, dhe doktor i mjekësisë popullore./VicianaPress/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…