Home Sport Emery: Ozil nuk e ka merituar të jetë në formacionin e parë

Emery: Ozil nuk e ka merituar të jetë në formacionin e parë

1 min read
0
0
32
kujtesa

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka thënë se mesfushori Mesut Ozil, nuk meritoj një vend në formacionin e parë.

Ozil është lojtari më i shtrenjtë në histori të klubit, ndërsa dje nuk luajti në fitoren ndaj Standard Liege në kuadër të Ligës së Evropës.

Tekniku spanjoll ka thënë i ka zgjedhur lojtarët më të mirë, ndërsa gjermani duhet të punojë më shumë, transmeton Indeksonline.

“Zgjedhim lojtarët më të mirë për çdo ndeshje. Kur nuk marrë ndonjë lojtar, është sepse ndonjë tjetër e ka merituar më shumë. Ai duhet të vazhdojë të punojë. Qëllimi jonë është të fitojmë ndeshjen ndaj Bournmouth”, deklaroi ai./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…