Home Sport Valverde: Interi ekip i shkëlqyer, por nuk i rezistuan ritmit tonë në pjesën e dytë

Valverde: Interi ekip i shkëlqyer, por nuk i rezistuan ritmit tonë në pjesën e dytë

2 min read
0
0
42
kujtesa

Ernesto Valverde ka thënë se Interi e vërtetoi se janë një ekip i shkëlqyeshëm, por Barcelona rriti ritmin dhe kjo e bëri ndryshim e madh në pjesën e dytë.

Djelmoshat e Antonio Conte e dominuan pjesën e parë me raste në Camp Nou dhe kaluan në epërsi me Lautaro Martinezin pas tre minutash, por në pjesën e dytë Luis Suarez shënoi dy herë për t’ia dhënë fitoren Barcelonës.

“Unë do të them se është rezultati i duhur, trajneri i Interit do të thotë se nuk është”.

Barcelona . (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

“Interi është një ekip i shkëlqyeshëm dhe ata vërtetuan në pjesën e parë. Ne dolëm duke luftuar në pjesën e dytë dhe shënuam golat vendimtarë”.

“Nerazzurrit kanë fituar gjashtë ndeshjet e para në Serie A dhe kjo tregon shumë, pasi ata shënuan me mundësinë e parë”.

“Ne bëmë ndryshime, rritëm ritmin dhe kjo bëri një ndryshim të madh në lojë”.

Pamje nga ndeshja. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…