Home Lajme Ndërron jetë kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati

Ndërron jetë kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati

44 second read
0
0
54
kujtesa

Ka ndërruar kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati.

Mulla Asllan Murati për 47 vjet ka shërbyer në xhaminë e madhe në Mitrovicë, ndërsa gjatë kohës së luftës ka qenë kryetari i Bashkësisë Islame.

Murati ishte një atdhetar i pashoq, kontributi i tij atdhetar, intelektual e fetar do të vlerësohet brez pas brezi në Mitrovicë dhe gjithë Kosovën./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…