Home Lajme Kryetari Tahiri shpreh ngushllime për ndarjen nga jeta të Imamit Mitrovicas

Kryetari Tahiri shpreh ngushllime për ndarjen nga jeta të Imamit Mitrovicas

1 min read
0
0
47
kujtesa

Sot është ndarë jeta Imami Mitrovicas, Mulla Asllani Murati, për ndarjen nga jeta të së cilit kanë shprehur ngushlliem shumë qytetarë.

Në mesin udhëheqësve institucional, pas Haradinajt, është edhe kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, që ka shprehur ngushllime për imamin nga Mitrovica.

Tahiri e ka vlerësuar lartë figurën e Imamit Murati duke e cilësuar atë si prijës fetar e atdhetar shembullor, për të shprehur ngushllime pastaj edhe për familjen e tij.

“Në emrin tim dhe të qytetarëve të Vushtrrisë i shpreh ngushëllime familjes Murati, miqve dhe Bashkësisë Islame të Kosovës.” ka shkruar Tahiri në facebook.


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…