Home Sport Ronaldo barazoi edhe një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

Ronaldo barazoi edhe një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

3 min read
0
0
47
kujtesa

Cristiano Ronaldo ka arritur në një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve pas golit të shënuar kundër Bayer Leverkusen të martën mbrëma.

Ronaldo shënoi në minutën e 88-të për të vulos shkëlqimin e tij në një fitore të rehatshme 3-0 të Juventusit në Allianz Stadium në kuadër të Grupin D.

Ky gol i yllit portugez nuk ishte thjeshtë i treti në ndeshje, pasi Ronaldo kapi një tjetër rekord në garën më të madhe ekipore në Evropë.

B/R Football@brfootball

▪️
▪️
▪️
✨

Overtakes Iker Casillas for most #UCL wins in history (102)
Equals Raul for most UCL opponents scored against (33)
Scores in 14th consecutive UCL season

The Champions League belongs to Cristiano Ronaldo

View image on Twitter

10.1K2:17 PM – Oct 1, 2019Twitter Ads info and privacy3,048 people are talking about this

Me këtë gol, Ronaldo arrin në shifrën e shënimeve kundër 33 kundërshtarëve të ndryshëm në Ligën e Kampionëve.

Kështu, sulmuesi i Juventusin ka barazuar rekordin e vendosur nga legjenda e Real Madridit, Raul Gonzalez.

OptaPaolo@OptaPaolo

33 – Cristiano Ronaldo has scored to the joint-most different teams in Champions League: 33, equalling the record of Raúl. Collector.#JuveB04 #JuveBayer

View image on Twitter

1771:57 PM – Oct 1, 2019Twitter Ads info and privacy64 people are talking about this

Megjithatë, Ronaldo nuk mund të rrijë shumë i rehatshëm, pasi rivali i tij i madh Lionel Messi ka shënuar kundër 32 skuadrave të ndryshme në karrierën e tij në Ligën e Kampionëve.

Ylli i Barcelonës mund të barazojë gjithashtu rekordin e Ronaldos shumë shpejt, pasi sot (e mërkurë) luan ndaj Interit – një ekip kundër të cilit Messi ende nuk ka gjetur rrjetën. /Telegrafi/


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…