Home Lajme Në këto qytete i gjeni sot partitë politike

Në këto qytete i gjeni sot partitë politike

2 min read
0
0
57
kujtesa

Kanë mbetur edhe 4 ditë deri në zgjedhjet e 6 tetorit. Partitë politike po zhvillojnë fushatë intensive nëpër qytetet dhe fshatrat e Kosovës.

Sot kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli, merr pjesë në tubimin elektoral në Gjakovë. (Sheshi i Bibliotekës së Qytetit, ora 15:00). Tubim me qytetarët e Komunës së Malishevës, Vendi: Shtëpia e Kulturës
Koha: 16:00. Tubim me qytetarët e Komunës së Rahovecit, Vendi: Shtëpia e Kulturës Koha: 17:00. Tubim me qytetarët e Suharekës Vendi: Palestra e Sporteve, Koha: 18:30

Kurse kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj do të marrë pjesë në tubimin elektoral në Prishtinë. (Salla e Kuqe në Pallatin e Rinisë, ora 18:00)

Koalicioni AAK-PSD mban tubim me qytetarë në Prizren. (“Nafron Diamond”, Prizren, ora 19:00)

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Dr. Vjosa Osmani, merr pjesë në këto tubime:

Në orën: 12:00, në sheshin “Ali Ajeti”, në Podujevë. Në orën 14:00, në Sallën e Kulturës “Xhavit Haziri”, në Obiliq. Në orën 15:30, në Amfiteatrin e qytetit (përballë Komunës së vjetër), në Fushë Kosovë. Në orën 18:30, në shkollën fillore “Zenel Hajdini”, në Prishtinë. Në orën 20:00, në Shtëpinë e Kulturës, në Shtime.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…