Home Sport Barcelona – Inter, formacionet e mundshme të super ndeshjes

Barcelona – Inter, formacionet e mundshme të super ndeshjes

1 min read
0
0
34
kujtesa

Barcelona dhe Interi do të përballen mes vete sot (e mërkurë) në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Katalunasit janë nikoqir të Nerazzurrëve në ndeshjen e dytë të vlefshme për Grupin F.

Kjo ndeshje zhvillohet në Camp Nou me fillim nga ora 21:00 dhe dy skuadrat kanë bërë gjitha përgatitjet.

Vendasit do të kenë mungesa të theksuara për këtë takim sikurse ajo e Jordi Alba, Ousmane Dembele, Ansu Fati,  Samuel Umtiti dhe me shumë mundësi e yllit Lionel Messi.

Në anën tjetër, mysafirët italian do të duhet të bëjnë në këtë takim pa sulmuesin belg, Romelu Lukaku

Megjithatë, sikurse Ernesto Valverde, ashtu edhe Antonio Conte pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Barcelona (4-3-3)ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Firpo; de Jong, Busquets, Arthur; Carles Perez, Suarez, Griezmann

Inter (3-5-2)Handanovic; Godin, de Vrij, Skriniar; Candreva, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lautaro Martinez, Alexis Sanchez.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…