Home Sport Rikthehet Champions-i/ Sa shumë skuadra “big” në fushë, ja përballjet e sotme

Rikthehet Champions-i/ Sa shumë skuadra “big” në fushë, ja përballjet e sotme

2 min read
0
0
53
kujtesa

Rikthehet Liga e Kampionëve. Do të luhen ditën e sotme 8 takimet e vlefshme për fazën e grupeve. Në fushë do të zbresin emra të mëdhenj të futbollit europian, si Reali i Madridit, PSG, Juventus, Atletiko Madrid, Mançester Siti dhe Bajern Mynih.

trofeu champions

Madrilenët e Zinedin Zidan, do të presin në orën 18:55 belgët e Klub Bryzh, teksa triumfi është një detyrim për galaktikës, pas disftës 3-0 ndaj PSG-së.

Padyshim që kryendeshje e ditës së sotme, pritet të jetë ajo mes Totenhemi dhe Bajernit të Mynihut. Skuadra e Poçetinos, vjen në këtë përballje pas barazimit në transfertë ndaj Olimpiakosit, ndërkohë që Bajnerni triumfoi me Cervena Zvezdën.

Për sa i përket Juventusit, bardhezinjtë do të presin në shtëpi Bajern Leverkusenin. Përballje të lehta në letër për Mançester Sitin ndaj Dinamos së Zagrebit si dhe për Atletiko Madridin ndaj Spartakut të Moskës.

PËRBALLJET: 

18:55| Atalanta-Shakhtar Donetsk

18:55| Real Madrid – Klub Bryzh

21:00| Crvena Zvezda – Olimpiakos

21:00| Gallatasarai-PSG

21:00| Juventus- Bajern Leverkusen

21:00| Lokomotiva e Moskës – Atletiko Madrid

21:00| Mançester Siti – Dinamo Zagreb

21:00| Totehnhem-Bajern Mynih

PANORAMASPORT.AL

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…