Home Sport Juventus – Bayer Leverkusen, formacionet e mundshme

Juventus – Bayer Leverkusen, formacionet e mundshme

2 min read
0
0
35
kujtesa

Juventus dhe Bayer Leverkusen do të takohen në kuadër të rrethit të dytë në Ligën e Kampionëve.

Zonja e Vjetër do të jetë nikoqir i  Farmacistëve që po zhvillojnë një  formë të mirë në këtë fillim sezon në Bundesliga, derisa janë në vendin e dytë, një pikë pas Bayern Munichut.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në ‘Allianz Stadium’, derisa do të mungojnë disa lojtarë kryesor.

JuventusFC@juventusfc

⚽️
?
?
?

ft. l’allenamento dei bianconeri e la conferenza stampa del Mister e di @Miralem_Pjanic. Siete pronti per #JuveB04?

http://youtu.be/HZ2ZXl0Qau4 

View image on Twitter

1,01112:53 PM – Sep 30, 2019Twitter Ads info and privacy77 people are talking about this

Torinezët në këtë takim do të jenë pa Giorgio Chiellinin, Douglas Costan, Danilon, Mattias De Sciglion dhe Mattia Perin, që janë të lënduar

Në anën tjetër, Leverkusen do të jetë pa lojtarin e tyre kryesor, Leon Bailey, që po ashtu është i lënduar.

Formacioni mundshëm i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Silva; Khedira, Pjanic, Matuidi; Dybala; Ronaldo, Higuain.

Formacioni i mundshëm i Bayer Leverkusenit: Hradecky; Weiser, Dragovic, S Bender, Sinkgraven; Baumgartlinger, Aranguiz; Havertz, Amiri, Volland; Alario. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…