Home Sport Hamilton fiton çmimin e madh të Rusisë, Ferrari pozicionohet në vendin e tretë

Hamilton fiton çmimin e madh të Rusisë, Ferrari pozicionohet në vendin e tretë

2 min read
0
0
45
kujtesa

Lewsi Hamilton e ka fituar çmimin e madh të Rusisë, pasi ka mposhtur shokun e tij të skuadrës, Valtteri Bottas dhe Charles Leclercin e Ferrarrit.

Kampioni në fuqi i Formula 1 u rëndit në pozitën e parë në Grand Prixin rus, derisa në vendin e dytë ishte shoku i tij nga skuadra e Mercedesit.

Në fillim të garës ishte Ferrari që po i printe garës me Sebsatian Vettel dhe Leclerc, mirëpo Hamilton aktivizoi motorët e tij nga gjysma e garës dhe nuk lëshoi më vendin e parë.

Formula 1@F1

?
?
??

His race ended early

But Sebastian Vettel had already done enough to become your Driver of the Day in Russia #RussianGP #F1

View image on Twitter

16.5K5:52 AM – Sep 29, 2019Twitter Ads info and privacy3,779 people are talking about this

Vettel dhe Leclerc kishin një plan fantastik për ta fituar këtë garë, derisa gjermani u tërhoq më pas për ta shokun e tij të skuadrës në vendin e parë.

Vendimi i gjermanit i kushtoi shumë Ferrarit, pasi Hamilton kishte një vozitje fantastik, për ta tërhequr më pas në vendin e dytë shokun e tij nga Mercedesi.

Mercedesi po vazhdon dominimin në këtë vit, të ndjekur nga pas prej Ferrarit, por që britaniku është ende i pa konkurrencë në Formula 1. /Telegrafi/

Formula 1@F1

??

BREAKING: Mercedes back on top – @LewisHamilton beats @ValtteriBottas to win in Russia!#RussianGP #F1

View image on Twitter
Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…