Home Sport Zyrtare: Sissoko te Tottenhami deri në vitin 2023

Zyrtare: Sissoko te Tottenhami deri në vitin 2023

1 min read
0
0
39
kujtesa

Moussa Sissoko e ka rinovuar kontratën me Tottenhamin edhe për katër vite tjera dhe do të jetë pjesë e ekipit londinez deri në verën e vitit 2023.

Lajmi është zyrtarizuar faqen të Tottenhamit.

“Jemi të lumtur të konfirmojmë se Moussa Sissoko ka nënshkruar rinovimin e kontratës deri në vitin 2023”, shkruan faqja e Tottenham.

Tottenham Hotspur@SpursOfficial

⚪️

Ohh @MoussaSissoko!

#THFC #COYS8,0485:29 AM – Sep 27, 2019Twitter Ads info and privacy1,386 people are talking about this

Sissoko, 30-vjeçar, këtë edicion ka shtatë paraqitje në të gjitha ndeshjet dhe një asistim.

Mesfushori francez te Tottenhami u transferua para tre vjetësh nga Newcastle për 35 milionë euro.

Ai numëron 56 ndeshje dhe dy gola me përfaqësuesen e Francës. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…