Home Lajme Liga e Kampionëve: Këta janë 25 lojtarët më të paguar për këtë sezon në këtë garë

Liga e Kampionëve: Këta janë 25 lojtarët më të paguar për këtë sezon në këtë garë

3 min read
0
0
43
kujtesa

Liga e Kampionëve është kthyer në javën e kaluar dhe gara më elitare e Evropës ka nisur me befasi.

Liverpool dhe Chelsea pësuan humbje ndaj Napolit dhe Valencias, ndërsa Paris Saint-Germain mundi Real Madridin e Barcelona barazoi me Borussia Dortmundin.

Juventus dhe Atletico Madrid gjithashtu luajtën baras 2-2 .

Çdo vit, lojtarët më të mirë në botë garojnë në Ligën e Kampionëve – dhe natyrisht, shumë prej tyre kryesojnë edhe me pagat e mëdha.

Trofeu i Ligës së Kampionëve . (Photo by Hector Vivas/Getty Images)

Por kush janë lojtarët me më të paguar në garën e këtij sezoni?

Më poshtë e gjeni një listë prej 25 lojtarëve dhe pagat e tyre vjetore – bazuar në të dhënat nga Capology.


Lista nga vendi i 25-të tek i pari

25 – Gonzalo Higuain – 12.29 milionë funte

24 – Thomas Muller – 13.23 milionë funte

23 – Manuel Neuer –  13.27 milionë funte

22 – Robert Lewandowski – 14.1 milionë funte

21 – Karim Benzema – 14.63 milionë funte

20 – James Rodriguez – 14.69 milionë funte

19 – Thiago Silva – 14.8 milionë funte

18  – Edinson Cavani – 16.3 milionë funte

17 – Luka Modric –  16.48 milionë funte

16 – Kylian Mbappe – 16.49 milionë funte

15 – Marcelo – 17.7 milionë funte

14 – Toni Kroos – 17.7 milionë funte

13 – Sergio Ramos – 17.7 milionë funte

12 – Kevin de Bruyne – 18.2 milionë funte

11 – Luka Jovic – 18.4 milionë funte

10 – Frenkie de Jong – 18.41 milionë funte

9 – Jan Oblak – 18.41 milionë funte

8 – Luis Suarez – 20.71 milionë funte

7 – Philippe Coutinho – 21.68 milionë funte

6- Gareth Bale – 24.72 milionë funte

5 – Eden Hazard – 27.7 milionë funte

4 – Neymar – 32.48 milionë funte

3 – Antoine Griezmann – 40.53 milionë funte

2 – Cristiano Ronaldo – 50.8 milionë funte

1 – Lionel Messi – 62.6 milionë funte

(Pagat janë të paraqitura edhe me tatimet në pagë që paguajnë klubet)


Messi dhe Ronaldo komandojnë me pagat më të larta në këtë garë – që është më se e drejtë.

Por aty shihen edhe yje të rinj si Jovic dhe De Jong që janë lartë në listë. Real Madrid dhe Barca janë në krye me harxhime në këtë drejtim.

Megjithatë, asnjë lojtar i vetëm i skuadrës fituese të Ligës së Kampionëve nga Liverpooli nuk është ndër më të paguarit në këtë garë. /Telegrafi/  

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…