Home Showbiz Këshilla të floktarëve të famshëm: Kjo ngjyrë e flokëve do të shënojë vjeshtën!

Këshilla të floktarëve të famshëm: Kjo ngjyrë e flokëve do të shënojë vjeshtën!

2 min read
0
0
53
kujtesa

Shumica e femrave me fillimin e ditëve të ftohta flokët e tyre vendosin t’i freskojnë me disa xhufka të ngrohta ose me ngjyrën tërësisht të re të flokëve

Megjithatë, ato nuk është e thënë patjetër të kenë nuancë të kaltër apo të gështenjtë, transmeton Telegrafi.

Hummus ndihmon zhvillimin dhe mirëmbajtjen e kockave

E SPONSORUARMËSO MË SHUMË

Pikërisht, floktarja e famshme Kim Bonondona, thotë që këtë vjeshtë do të bartet e ashtuquajtura ngjyra e flokëve “ginger beer”, të cilën klientet e saj e adhurojnë.

Fjala është për ngjyrën e flokëve të portokalltë-të gështenjtë me shkëlqim subtil mjalti, e cila është e shkëlqyeshme në ditët e ftohta.

Siç thekson Kim, ngjyra “ginger beer” arrihet shumë thjesht në sallonet e floktarëve, ndërkaq përftohet me përzierjen e ngjyrave të kaltër, të gështenjtë, të kuqe dhe ngjyrë bakri.

Edhe pse do të detyroheni t’i freskoni përafërsisht një herë në muaj, Kim thekson që kjo ngjyrë e flokëve nuk duket aspak keq, madje edhe kur e plotëson ngjyra natyrale e rritjes së flokëve.

Nëse ju mungon inspirimi, disa foto do të mundë t’ju bindin që pikërisht “ginger beer” të jetë ngjyra juaj e re për ditët e ftohta që do të vijnë. /Telegrafi/


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…