Home Sport Zhegrova në stilin ‘alla Messi’, shënon super gol në portën e Zurich(Video)

Zhegrova në stilin ‘alla Messi’, shënon super gol në portën e Zurich(Video)

1 min read
0
0
55
kujtesa

Edon Zhegrova duket se ka filluar ta gjejë vetën te Baseli, ku e ka shënuar edhe golin e parë në elitën e futbollit zviceran.

Trajneri Marcel Koller ka vendosur që t’i japë më shumë minuta lojtarit prishtinas dhe ky i fundit po i shfrytëzon në mënyrën më të mirë.

Ai u fut në lojë në minutën e 73-të kur rezultati ishte 2-0, ndërsa iu deshën vetëm shtatë minuta ta gjejë rrjetën.

Zhergrova mori një top jashtë zonës, ku i shmangu pastaj tre lojtarë për të gjetur rrjetën e Zurich.

Ky është goli i parë në Superligën e Zvicrës, ndërsa ndeshja u mbyll 4-0.

Një sinjal i mirë për trajneri Bernard Challandes që e pëlqen tej mase lojtarin. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…