Home Sport Allegri drejt Tottenhamit?

Allegri drejt Tottenhamit?

1 min read
0
0
36
kujtesa

Max Allegri mund të bëhet trajner i Tottenhamit, pasi raportohet se Real Madridi ka vendosur ta ofrojë Mauricio Pochettinon.

Raportimet e medieve të huaja e lidhin sot Allegrin me Tottenhamin, duke shkuar se bisedimet mund të jenë intensifikohen këto ditë.

Sipas Calciomercato.com, Real Madridi po e mendon Pochettino si pasues të Zinedine Zidanes.

Massimiliano Allegri te Juve. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Argjentinasi ishte i lidhur rastësisht me Juve gjatë verës, si një zëvendësim për Allegrin.

Ka qenë vet Pochettino që në çmimet e FIFA-s në Milano, tha se mund të drejtojë Los Blancos në vitet e ardhshme.

Italiani ndërkohë po pret një vend të lirë në Ligën Premier, pasi ka studiuar anglisht për disa muaj. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…