Home Sport Conte pritet t’i bëjë disa ndryshime për ndeshjen e sotme ndaj Lazios

Conte pritet t’i bëjë disa ndryshime për ndeshjen e sotme ndaj Lazios

2 min read
0
0
54
kujtesa

Interi i Antonio Contes mund të ketë ndryshime në formacion dhe rreshtim për takimin e javës së katërt ndaj Lazios.

Nerazzurrët janë nikoqir të kryeqytetasve në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Serie A, e cila zhvillohet nga ora 21:00 në Giuseppe Meazza.

Vendasit e presin këtë ndeshje me rekord të qind për qind, pra katër fitore radhazi nga katër ndeshjet e para dhe synojnë tri pikët e radhës.

Edhe pse zikaltrit fituan në ndeshjen e fundit ndaj rivalëve të Milanit, trajneri Conte mendon t’i bëjë disa ndryshime në formacion dhe rreshtim.

Për dallim nga ndeshjet e kaluara, italiani mund të startoj këtë takim me një vendosje 3-4-2-1, ku Matteo Politano dhe Stefano Sensi do lujnë pas Romelu Lukakut.

Barella pritet t’ia lëshoj vendin Vecinos Foto: FC Inter/Twitter

Një risi në mesfushë pritet të jetë edhe mesfushori uruguaian, Matias Vecino, i cili do marr vendin e Nicolo Barellas.

Formacionet e mundshme:

Inter (3-4-2-1)Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozovic, Asamoah; Politano, Sensi; Lukaku

Lazio (3-5-2)Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Bastos; Lazzari, Milinkovic, Leiva, Luis Alberto, Lulic; Correa, Immobile

/Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…