Home Sport Votat e Bernard Challandes dhe Samir Ujkanit për çmimin “Lojtari më i mirë nga FIFA”

Votat e Bernard Challandes dhe Samir Ujkanit për çmimin “Lojtari më i mirë nga FIFA”

2 min read
0
0
53
kujtesa

Janë publikuar edhe votat e përzgjedhësve të kombëtareve, kapitenëve e gazetarëve, në kuadër të çmimit për futbollistin më të mirë të vitit 2019.

Lionel Messi i Barcelonës triumfoi në garën e ngushtë me Cristiano Ronaldon e Juventusit dhe Virgil Van Djikun e Liverpoolit.

Për më të mirin e botës kanë votuar katër kategori: kapitenët e kombëtareve, trajnerët e kombëtareve, gazetarët dhe fansat.

Secili ka pasur të drejtë të zgjedhë nga tre më të mirët, me të parin të vlerësuar me pesë pikë, të dytin me tri e të tretin me një.

Përzgjedhësi Bernard Challandes ndau maksimum pikë për Lionel Messin, që u zjodh edhe fitues.

Në vend të dytë ai e vendosi Van Djikun, e në vend të tretë Matthijs De Ligtin.

Votat e Bernard Challandes

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, e ka vlerësuar në vend të parë Virgil Van Dijkun e Liverpoolit.

Në vend të dytë Mohamed Salahun e Liverpoolit e në vend të tretë Cristiano Ronaldon.

Gazetari Arben Berisha ka votuar për Lionel Messin si të parin, e më pas Van Dijkun e Ronaldon. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…