Home Sport Ronaldo injoroi Messin dhe Van Dijkun me votat e tij për çmimin ‘The Best’

Ronaldo injoroi Messin dhe Van Dijkun me votat e tij për çmimin ‘The Best’

1 min read
0
0
40
kujtesa

Cristiano Ronaldo ka injoruar Lionel Messin dhe Virgil Van Dijkun në votat e tij për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit.

Ylli portugez pritej të ishte në podium në gala mbrëmjen që u zhvillua në Milano, mirëpo nuk ishte aty, derisa argjentinasi mori çmimin e gjashtë nga FIFA.

Më vonë është mësuar se 34-jeçari nuk ka dhënë vota për Messin apo Van Dijkun, pasi votat e tij kanë shkuar për abshëklojtarin Matthijs de Lift, mesfushorin e Barcelonës Frenkie de Jong dhe anëtarin e Paris Saint-Germian, Kylian Mbappe.

Van Dijk ia ka kthyer të njëjtën gjë Ronaldos, por ka votuar për Messin, Sadio Manen dhe Eden Hazardin e Real Madridit.

Kapiteni i Zonjës së Vjetër ka votuar për portugezin, De Jongun dhe Mohamed Salahun, gjersa Roberto Mancini i ka dhënë votën portugezit, argjentinasit dhe egjiptianit. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…