Home Lajme Sonte në “Debat Plus”, Albin Kurti përballë analistëve

Sonte në “Debat Plus”, Albin Kurti përballë analistëve

1 min read
0
0
53
kujtesa

Pas katër viteve Albin Kurti rikthehet në RTV Dukagjini në emisionin Debat Plus me Ermal Pandurin.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje do të përballet me analistët Arben Ahmeti, Astrit Gashi, Luljeta Aliu dhe Imer Mushkolaj.

Albin Kurti do të flas për temat e mëdha që do ta presin qeverinë e re të Kosovës.

Pse nuk bëri koalicion me asnjë parti politike, qasja e re e Albin Kurtit në politikë, pse ndryshoi, me kë do të bëje koalicion pas zgjedhjeve, si i sheh katër pretendentët tjerë për kryeministër.

Këto dhe shumë gjëra tjera që nuk janë thënë më parë, sonte në Debat Plus me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini do të flas vet Albin Kurti.

Ndiqeni debatin me fillim nga ora 20:35. Qëndroni me RTV Dukagjinin.

https://www.youtube.com/watch?v=7yGmbJqZyHs


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…