Home Lajme Brenda një dite, policia gjobit afro 1 mijë shoferë

Brenda një dite, policia gjobit afro 1 mijë shoferë

56 second read
0
0
40
kujtesa

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 34 aksidente trafiku, ku 13 prej tyre kanë qenë me të lënduar dhe 21 me dëme materiale.

Policia e Kosovës gjatë ditës së diel nuk ka kursyer gjobat për ata shofer të cilët kanë shkel rregullat e trafikut.

Policia ka shqiptuar gjithsejtë 941 tiketa trafiku, transmeton Telegrafi.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale ka arrestuar 7 persona, ku 5 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…