Home Sport Zidane flet për shkarkimin e mundshëm nga Reali

Zidane flet për shkarkimin e mundshëm nga Reali

2 min read
0
0
48
kujtesa

Zinedine Zidane ka thënë se nuk po e mendon shkarkimin nga Real Madridi po për formën e skuadrës.

Trajneri  francez e ka filluar në mënyrë jo edhe aq të mirë sezonin e ri te Los Blancos në La Liga, por më keq është në Ligën e Kampionëve.

Skuadra spanjolle u mposht në startin e Ligës së Kampionëve nga Paris Saint-Germian 2-0, duke bërë që pozita e Zidanes te Reali të vihet në diskutim.

Francezi ka thënë se ai nuk po e mendon shkarkimin e tij, por për formën e skuadrës dhe si të rikthehen në mënyrën më të mirë.

“Nëse filloj të lexoj… jam jashtë”, ka thënë Zidane para gazetarëve kur është pyetur se a i frikësohet shkarkimit.

“Ndihem i fortë. Gjithmonë më kanë mësuar të mos i ul kurrë krahët dhe të vazhdoj të punoj deri në minutën e fundit”.

Pas pesë javësh të zhvilluara në ligën spanjolle, Real Madridi ka arritur t’i grumbullojë vetëm tetë pikë. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…