Home Lajme Tahiri: Me 20 vite vonesë Ahmet Krasniqi po i kthehet në bronz vendlindjes së tij

Tahiri: Me 20 vite vonesë Ahmet Krasniqi po i kthehet në bronz vendlindjes së tij

57 second read
0
0
56
kujtesa

Sot në Vushtrri është vënë gurthemeli i sheshit që do të mbaj emrin e kolonel Ahmet Krasniqi.

Në ceremoninë e vënies së gurthemelit një fjalë rasti ka mbajtur edhe kryetari i Komunës, Xhafer Tahiri.

Tahiri ka thënë se Krasniqi po i kthehet në bronz me 20 vite vonesë vendlindjes së tij, duke shtuar se shtatorja e Krasniqit, bashkë me atë Hasan Prishtinës e Adem Jasharit i japin kuptim sakrificës shekullore të popullit të Kosovës për liri e pavarësi.


Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…