Home Lajme Berat Asllani sqaron arsyet e largimit nga AAK dhe kalimit në NISMA

Berat Asllani sqaron arsyet e largimit nga AAK dhe kalimit në NISMA

3 min read
0
0
60
kujtesa

Zgjedhjet e fundit lokale nxorrën Berat Asllanin njeriun më të votuar nga kandidatët për asamblistët në kuadër të AAK-së në Vushtrri.

Asllani deri para pak kohësh ishte pjesë e AAK-së, gjerësa sot ka zyrtarizuar kalimin në NISMA.

Për arsyet e largimit Asllani ka sqaruar votuesit dhe qytetarët e Vushtrrisë përmes një postimi në llogarinë e tij të facebook-ut, duke treguar edhe publikisht për shkaqet që e quan atë drejt vendimit për të kaluar në NISMA.

Sipas Asllanit arsye e largimit të tij nga AAK është mungesa e hapësirës për ta ushtruar punën dhe veprimtarinë nga subjekti politik së cilit i takoi deri para pak kohësh.

“Duke qene asamblisti me i votuar i AAK-së ne zhedhjet e fundit njeherit dhe Drejtor i drejtorise per inspektime, nuk mu dha hapesira e duhur qe ta ushtroj punen dhe veprimtarine time, atehere u imponova qe te dal i pavarur dhe te vazhdoj te veproj ne nje subjekt tjeter qe sado pak te jap kontributin tim per shoqeri.” shkruan Asllani.

Në vijim gjeni të plotë deklaratën e Asllanit:

Familjar,miq dhe qytetar te nderuar po ndjej si obligim moral te jap nje sqarim ne lidhje me kalimin tim ne Nisma.
Duke qene asamblisti me i votuar i AAK-së ne zgjedhjet e fundit njeherit dhe Drejtor i drejtorise per inspektime, nuk mu dha hapesira e duhur qe ta ushtroj punen dhe veprimtarine time, atehere u imponova qe te dal i pavarur dhe te vazhdoj te veproj ne nje subjekt tjeter qe sado pak te jap kontributin tim per shoqeri.
Pra,te nderuar qe nga sot une jam pjese e Nisma-Socialdemokrate, ku do te bashkudhetojme drejt sukseseve dhe fitoreve!

Bashke per Shtetin!
Me kryeminister z.Fatmir Limaj

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…