Home Lajme Vetëm gjatë ditës së djeshme tre persona humbën jetën në aksidente trafiku

Vetëm gjatë ditës së djeshme tre persona humbën jetën në aksidente trafiku

1 min read
0
0
40
kujtesa

Është rritur numri i aksidenteve në komunikacion, vetëm gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 61 të tillë, ku kanë humbur jetën tre persona.

Sipas statistikave të përgjithshme të publikuar nga Policia e Kosovës, 22 aksidente gjatë ditës së djeshme ishin me persona të lënduar dhe në 39 tjerë raportohet vetëm për dëme materiale, transmeton Telegrafi.

Po ashtu, policia ka bërë të ditur se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 280 tiketa trafiku për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Në ditën e djeshme, policia gjithashtu ka arrestuar edhe 34 persona, 21 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 10 në vuajtje të dënimit./Telegrafi/

Fotografi ilustruese:

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…